Az alábbi oldalon Gauranga Das és a Nomád Jóga programjaira tudsz jelentkezni, és azok ismertetését olvashatod el. Szeretettel várunk stúdiónkban és elvonulásainkon! A november 11-én életbe lépő korlátozások miatt néhány meghirdetett programunk későbbre lesz halasztva, illetve online módon tudsz részt venni rajtuk.
Az alábbi űrlapon tudsz regisztrálni a programokra: JELENTKEZÉS. Kérlek tanulmányozd át Adatkezelési szabályzatunkat is! Kitöltés után a program díját vagy az előleget utald át a következő számlaszámra: Szücs Gábor EV, 1091 8001 0000 0059 0681 0009 (Unicredit Bank), a megjegyzésben tüntesd fel a program címét és a résztvevőket, ha több személyre utalsz. Majd emailben küldj egy másolatot az utalás igazolásáról a gaurangad(kukac)gmail.com címre. A számlát az átutalásodról szintén emailben fogod megkapni. Részvételi szándékodat legfeljebb a jelentkezési határidőig mondhatod vissza, a helyek korlátozott száma miatt. A befizetett összeg visszatérítésére ezután nincs lehetőség, csupán névváltoztatásra. Foglalásod az átutalás beérkezésével válik teljessé, így érdemes ezt minél előbb megtenni. A befizetésig a helyed csak várólistás, részvételed nem biztosított. Namaste! Áldás!
A sámán-hangfürdő egy mély relaxációs és terápiás hatású transzélmény, melynek során a résztvevőnek nics más dolga, mint mozogni és lélegezni a zenável, majd elengedni a gondolatokat és a tudatos elmét, hogy a tudattalanban tárolt berögzülések és zavaró gondolati minták a felszínre kerülhessenek és elhagyhassák az elmét a sámándob és egyéb hangszerek rezgéseinek segítségével. Az egészséges, harmonikus elme természetszerűleg elősegíti a szervezet öngyógyító folyamatait is, így a testi bajaink is csökkenhetnek, megszűnhetnek.
Vezeti: Gauranga Das és Fonyódi Ádám
A koncertet Facebook Live formátumban tudod követni a "Gauranga Das - Jóga és sámánizmus" oldalon.
Az előadáshoz szabadon tudsz csatlakozni, de természetesen örömmel fogadom, ha honorálod az erőfeszítésemet, és támogatod stúdiónk fenmaradását. Ajánlott jegyárak:
Figyelem! Az esemény vagy az élő videó alatt megjelenő linkeket nem én posztolom, azok adathalász oldalakra visznek! Semmiképpen NE ADD MEG bankkártya-adataidat senkinek! Csak a fenti linken tudsz regisztrálni, és a megadott számlaszámra utalni!
Mária Magdolna és Jézus története az évszázadok során a feledés homályába merült. Mária Magdolnával együtt a szakrális női minőség, a női szexualitás beavató ereje is háttérbe szorult. 2021-ben elérkezett az ideje annak, hogy a nemek aránya és szerepe a helyére billenjen, és meghallgassuk Mária Magdolna igaz történetét, legalábbis ahogy ő maga elmondta Tom Kenyonnak egy médiumi közlés során. Mária Magdolna beavatott Ízisz-papnőként megérezte, hogy együtt jöttek le Jézussal a magasabb dimenziókból, hogy megtapasztalják, és megtanítsák az emberiségnek a testünkbe és a genetikánkba rejtett kódot, mely a szexuális energia felszabadításán keresztül vezet el az önzetlen szeretet és elfogadás megéléséhez. Mária Magdolna történetét hallgatva újabb mélységeket fedezhetünk fel a krisztusi szeretet fogalmában. Az egész napos workshop során meg fogjuk ismerni azokat a Hórusz-meditációs gyakorlatokat, melyeket egyedül vagy párban gyakorolva megtapasztalhatjuk az univerzális szeretet áramát, és lelkünk multidimenzionalitását.
A workshop során Gauranga Das felolvassa és magyarázatokkal egészíti ki Tom Kenyon “Mária Magdolna üzenetei” című könyvét, melyet további közlésekkel egészítünk ki Tom Kenyontól, illetve a kedvező teliholdas nap folyamán kipróbáljuk az egyiptomi Hórusz-meditációk összes szintjét is. A résztvevők meg fogják kapni a könyvet és a video-felvételt is.
Helyszín: Nomád Jóga stúdió (1033 Bp. Szérűskert u. 33.)
Vezeti: Gauranga Das
Az előadáshoz Zoom alkalmazáson keresztül tudsz csatlakozni, a Zoom linket emailben fogod megkapni előző estig.
Részvételi díj: 10000 Ft.
Jelentkezési határidő: február 22.
A rítus során kapcsolatba kerülünk az ősi gyógyítók láncolatával, akik fénylényekként az emberiség kezdetei óta gyógyítanak és őrzik a tudást.
2. Az erő övei (Csumpi Karpay)
A második rítusban a beavatandó aurájában öt erő-övet helyeznek el, melyek védelmező hatással bírnak, és segítenek a káros energiák lebontásában az őselemek formájába.
3. A látnokok rítusa (Kawak Karpay)
Ebben a rítusban összekapcsoljuk az agy látóközpontját a harmadik szemmel és a szívvel, ami elősegíti, hogy megtanuljunk a szívünkkel is látni, valamint fejleszti a belső látást, mely által megtanuljuk érzékelni a Szellemvilágot.
4. A harmónia rítusa (Ayni Karpay)
A harmónia rítusában hét archetípust (vagyis erőállatot és szellemi vezetőt, tanítót) avatnak be, illetve helyeznek el fénylő mag formájában az egyes csakrákban.
5. A Nap-őrzők rítusa (Pampamesayok)
Ezzel a rítussal összekapcsolódunk az ősi kő-építmények és minden szent hely gyógyító szellemeivel, és hívni tudjuk őket, amikor szükséges. Ez a rítus összeköt a laikák ősi láncolatával, és a Nappal őrzőivel, akik tudtak gyógyítani, varázsolni, és a Földanya női minőségét képviselték.
6. A Bölcsességőrzők rítusa (Altomesayok)
Az ősi gyógyító bölcsesség őrzői a hagyomány szerint a nagy szent hegyek szellemei. Ha kapcsolatba lépünk velük, akkor átadják a bölcsességüket és az általuk őrzött gyógyító tudást, amennyiben alkalmasnak ítélnek rá. A hegyek szellemeit Apuknak hívják a querók.
7. A Földőrzők rítusa (Kurak Akuyek)
A Földőrzők olyan magasabb dimenziójú lények, akiknek feladata a földi élet és civilizáció óvása és őrzése, és ha kapcsolatba lépünk velük, akkor előre tudunk látni a jövőben, illetve valóságra tudjuk álmodni, amit szeretnénk.
8. A csillagőrzők rítusa (Mosok Karpay)
A csillagőrző beavatás átsegíti a lelkünket a 2012-2021 között zajló átmeneti korszakon, és belekapcsol az ezután következő új korszak tudatosságába. A gyakorló energiateste elkezd kifényesedni, és elindul a Homo Luminoussá válás útján.
9. A Teremtők/Szellemőrzők rítusa (Taitanchis Ranti)
Ez a rítus az isteni tudatosság felébresztését segíti elő, előhozza kreatív potenciálunkat, mellyel nem csak a saját életünk teljesedik ki jobban, hanem mások életében is elősegíthetjük a tudatos teremtést.
13. Az anyaméh rítusa
Az anyaméh rítusa egy erőteljes és szeretetteljes áldás nők és férfiak számára, mely visszaállítja a méh és a teremtés központjának egyensúlyát, és gyógyítja annak sebeit.
A résztvevők a 9+1 rítus mellett megkapják a rítusokhoz tartozó pi-követ, valamint egy részletes pdf jegyzetet a rítusok leírásával, illetve az átadásuk módjával. Az elvonulást Gauranga Das vezeti. A Munay-ki rítusok átadását egy izzasztókunyhó-szertartással foguk szentesíteni a negyedik napon, melyet Galgóczi Ferenc vezet majd.
Jelentkezési határidő: február 15 vagy amíg a helyek be nem telnek. Ezután történő lemondás esetén nem tudjuk visszafizetni a részvételi díjat, csak névváltoztatásra van lehetőség. A regisztráció csak befizetéssel együtt érvényes. A létszámkorlát elérése után már nem tudunk több jelentkezőt fogadni! Bővebb információ: gaurangad@gmail.com, illetve 06309140839.
A gyakorlás általában öt légzésig kitartott pózok sorozatából áll, melyeket a napüdvözlet elemeire épülő vinyászákkal (átvezető mozdulatokkal) kapcsolunk össze egy mozgó meditációvá. A helyenként komolyabb kihívást jelentő ászanák és vinyászák mellett központi szerephez jut a mély, tudatos légzés, hiszen minden egyes mozdulatot a légzéssel szinkronban kell végrehajtani. Az Ashtanga rendszerében hat, fokozatosan növekvő nehézségű ászana-sorozat szerepel, melyek közül az első sorozat helyes elsajátítása is több éves rendszeres gyakorlást igényelhet.
A kezdő Ashtanga vinyásza jóga tanfolyam négy, egyenként három órás foglalkozásból áll, melynek során a résztvevők az Ashtanga-jóga első sorozatának gyakorlását ismerik meg az alapoktól kiindulva. A sorozat neve jóga-csikitszá (jógaterápia), mivel a helyesen végrehajtott gyakorlatok segítenek megszabadulni a szöveteinkben felgyülemlett méreganyagoktól és az általuk okozott betegségektől.
A tanfolyam tematikája: Napüdvözlet és álló gyakorlatok; előrehajlító és csípőnyitó pózok; hátrahajlítás; fordított pózok és befejező gyakorlatok; a lótuszülés helyes végrehajtása; a vinyászák gyakorlása, helyettesítő pózok és könnyített változatok a nehezebb pózokra; módosított gyakorlás különböző betegségek, sérülések esetében; a bandhák (energetikai zárak) jelentősége és gyakorlása; a dristi (tekintet fókuszálása gyakorlás közben); a helyes légzéstechnika (uddzsájí); az Ashtanga története és elméleti háttere; jógikus életmód; a kezdő és befejező mantrák jelentése és helyes kiejtése; Mysore gyakorlás és vezetett jógaóra ismertetése; további tippek a gyakorláshoz.
A tanfolyamot Veres Flóra jógaoktató vezeti. Flóra bemutatkozása: Az ashtanga jógával már a húszas éveim elején találkoztam, de igazán később ragadt el, első gyermekem születése után, 28 éves koromban. Azóta a mindennapjaim része, a folyamatos tanulást, elmélyülést jelenti számomra, mind fizikális, mind elméleti, szellemi szinten is. Adja a ritmust az életemben, ahová mindig visszatérhetek, újrarendezi ami szétcsúszott, tovább lendíti ami elakadt, kívül-belül.
2019-ben végeztem el A Központ Ashtanga Jóga Stúdióban Porffy Csaba vezetésével a 200 órás ashtanga jógaoktató képzést és 2020-ban fejeztem be a Balatincz Miklós féle terápiás hatha jógaoktató képzést.
Ashtanga és mysore tanárnak lenni számomra hivatás.
Bár a legklasszikusabb, legeredetibb formája a jógagyakorlásnak a hajnali, guruval végzett gyakorlás, mégis talán ez az a forma, ahol a legtöbb valós, tudományosan bizonyított tudás szükségeltetik a guru részéről. Egy jó érintés olyan löketet tud adni a törekvőnek, ami sok évnyi gyakorlással érhető csak el egyedül. Bizalmat, lelkesedést, és persze helyes gyakorlást hoz. Számomra egy jó guru az, akiben megbízom, akiről érzem, hogy bátor, határozott, aki a jóga filozófiája mellett az anatómiával is tisztában van.
Mysore ashtanga tanárként nagy hangsúlyt fektetek a sérülések, és általában a mozgásszervrendszeri fájdalmak megelőzésén, a helyes gyakorláson, a folyamatosságon, a célravezető segítésen, a gyakorlók eltökéltté való válásában. Eredeti foglalkozásom táncművész, tánctanár, így az érintés, vezetés, kontakt táncok remek, hosszútávú alapot adtak a kezembe, amit ashtanga tanárrá válva rögtön éreztem, hogy micsoda előny. Magabiztosan tudok a testhez nyúlni, ráhangolódni a jógázó állapotára, légzésének ritmusára, fizikális kapacitására. Már az ashtanga oktatói képzésem alatt belekezdtem a Balatincz Miklós féle terápiás hatha jógaoktató képzésbe is, ami extra anatómiai alapot adott, jógikus szemléletet ötvözve tudományossal, így egy még nagyobb tudás birtokosává válhattam. Ez a képzés tartalmaz manuálterápiás technikákat is, például triggerpontos kezelést, mélyebb betekintést az egész testre és összes ízületre értelmezhető bandhák általi biztonságos jógagyakorlásba, a légzés sokrétű alkalmazhatóságába, a pránajáma jelentősségébe, amely tudással azóta úgy érzem, egy magasabb szinten tudom segíteni a tanítványokat, mint amíg “csak” a hagyományos ashtanga rendszerét ismertem.
Számomra mysore stílusban oktatni az ashtanga tanárság csúcsa, a legnagyobb felelősséggel járó feladat. Ugyanakkor a legszebb is, hiszen személyre szabottan, átgondoltan, odafigyelve lehet magánóra szintű figyelmet adni mindenkinek, aki jelen van. Amikor szenvedély találkozik oktató és gyakorló részéről - ami nélkül mysore elképzelhetetlen - és ez fókuszált figyelemmel párosul, ott nagy eredményeket lehet elérni. És itt nem is csak az asanákra gondolok, hanem sokkal inkább egy elhivatott és egészséges gyakorlásra, amiből a test, lélek és elme tud táplálkozni egyszerre.
https://www.instagram.com/florayoga.theraphy
Következő időpont: április 10-11, 24-25 (szombat-vasárnap) 9-12 óráig. Helyszín: Nomád Jóga (1033 Bp. Szérűskert u. 33.
Jelentkezési határidő: április 2. Jelentkezni az előleg (9000 Ft) befizetésével lehet a jelentkezési határidő időpontjáig. Ezután történő lemondás esetén nem tudjuk visszafizetni a befizetett részvételi díjat, csak névváltoztatásra van lehetőség. A regisztráció csak befizetéssel együtt érvényes. Részvételi díj: 21000 Ft. Az eseményre előzetes regisztráció szükséges a helyek korlátozott száma miatt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése